BİR OLUN !

Ufkunuzu ötelere taşıyabilir misiniz?

Kubbelere bölmüşsünüz dünyanızı ve kendi kubbenizin içinde yaşıyorsunuz öyle mi?

Parti, takım ,cemaat ,tarikat ,vakıf ,dernek ,mezhep.. dahası da var; güven içinde yaşayıp gidiyorsunuz diğer kubbelerden uzak öyle mi?

Şer sevmez bir olanı, ALLAH’ı; bölünmüşssünüz , şikayet edip duruyorsunuz ama kendi kubbeniz en üstünü en iyisi,en başarılısı,en doğrusu,en mükemmeli,en ,en.. öyle mi ?

Savunuyorsunuz takım tutarcasına , kale kumandanıymışçasına kubbelerinizi

Sadece bir millete,bir dine özgü değil, arap olanı olmayanı, müslümanı , hristiyanı , musevisi…insanlık bölünmüş, şer tarafın istediği gibi

Her kubbenin kendi lideri ,her mezhebin kendi imamı var ama hepsi doğru yaptığını sanmakta ; bilemediler,anlayamadılar doğru birdir.

Hepsi hak mezhepti,hepsinin ictihatları farklıydı ama doğru birdi !

Eğer gerçek ilim sahipleri olsalardı doğru bir olduğu gibi ictihatlarıda bir olurdu; eğer gerçekten ilim sahibi olsalardı sizi diğerciliğe sürüklemez,şer’in onları kandırdığı gibi, şerrin ictihatlarını böldüğü gibi, dini de,sizi de şer tarafın istediği gibi bölmezlerdi.

Bir olması gerekeni bölenler sorumlu olmayacaklar mı mahşerde ,onların hepsine hak diyerek onların bölmesine izin verenlerle ?

ALLAH takdir edecektir muhakkak onları,onlara izin verenleri ve onlara uyanları; ne alim geçinenler ictihatları birleştirmeye,hatta dinleri birleştirip,insanlığı birleştirmeye ilminiz,gücünüz yetmez mi?

Ufkunuzu gerilere taşıyabilir misiniz?

Babalarınızdan öyle mi gördünüz?

Geriye daha da geriye; şer insanı bölüp bir’i her unutturduğunda bir olan göndermedi mi peygamberlerini?

Bölünmüşsünüz,şikayet edip duruyorsunuz ama hepiniz savunuyorsunuz kendi kubbelerinizi.Korkuyor musunuz dışlanmaktan,ayıplanmaktan,yalnız kalmaktan, düzenlerinizin bozulmasından, dünyanızı kaybetmekten ?

Korkun korkmanız gereken bir olan ALLAH’tan !

Şüphesiz bu (insanlar) bir tek ümmet olarak sizin ümmetinizdir; ben de sizin Rabbinizim. Öyle ise benden korkarak sakının. Muminün 52

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Translate »